Skilltrade – lokalny wolontariat

Dysponujesz wolnym czasem? Pragniesz być aktywny? Lubisz pomagać innym
a jednocześnie sam potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Izabelinie i zostań członkiem lokalnego wolontariatu !

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Izabelinie mając na względzie lokalne problemy społeczne oraz znając specyfikę miejscowych trudności przystąpił do wdrażania idei lokalnego wolontariatu na terenie Gminy Izabelin.

Słowo ,,wolontariat” pochodzi z języka łacińskiego, voluntarius i oznacza dobrowolny.

Podejmowane w ramach wolontariatu działania są bezpłatne, nieprzymusowe i wykonywane z własnej woli, a ilość poświęcanego czasu jest dobrowolna.

Głównym celem wdrażania idei lokalnego wolontariatu jest popularyzacja postaw prospołecznych w tym działań pomocowych na rzecz drugiego człowieka oraz integracja mieszkańców Gminy Izabelin poprzez wykorzystanie ich aktywności na rzecz osób potrzebujących.

W ramach lokalnego wolontariatu mieści się również wymiana usług i umiejętności zwana ,,Skilltrade” w języku polskim oznacza ,,pomoc za pomoc” , stanowi innowacyjną ofertę wymiany usług- od korepetycji, nauk plastycznych, prac remontowych czy porządkowych rysunku po opiekę oraz wiele innych form pomocy.

Pamiętajmy !

W dobie zagrożenia COVID-19 osoby w grupach ryzyka tj. osoby starsze oraz osoby chore o obniżonej odporności, mogą potrzebować pomocy w codziennych czynnościach tj. zrobienie zakupów czy wyprowadzenie psa.

Wolontariuszem, może zostać każdy kto chce pomagać. W przypadku osób niepełnoletnich niezbędna jest zgoda rodzica.

W celu przystąpienia do programu należy skontaktować się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Izabelinie ul. 3 maja 42, tel. 22 722 79 95.

Autor: Joanna Nowak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *