„SZANSA NA LEPSZE JUTRO – UPOWSZECHNIANIE AKTYWNEJ INTEGRACJI SPOŁECZNEJ W GMINIE IZABELIN”

PROJEKT REALIZOWANY PRZEZ GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W IZABELINIE, WSPÓLFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ

Od początku 2014r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Izabelinie realizuje rozpoczęty w 2012r. trzyletni projekt systemowy współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego zatytułowany „Szansa na lepsze jutro – upowszechnianie aktywnej integracji społecznej w gminie Izabelin”. Jest to już w sumie szósty rok realizacji tego projektu w ramach PO KL i jednocześnie ostatni.

W roku bieżącym, tak jak w latach ubiegłych, w projekcie bierze udział 14 uczestników. W tym roku jest to zdecydowana przewaga kobiet, bo aż 12, natomiast tylko 2 mężczyzn, w tym 1 osoba niepełnosprawna i 2 osoby kontynuujące edukację. Wynika z tego, że kobiety są bardziej aktywne, chętne do zmian oraz zainteresowane nauką i podnoszeniem swoich kwalifikacji.

Obecnie jesteśmy na etapie kończenia wszystkich działań, związanych z realizacją projektu. Zakończyły się już wszystkie kursy i szkolenia zawodowe, oraz działania dotyczące poradnictwa, kompetencji społecznych i aktywizacji zawodowej.

Pozostały jeszcze, obecnie realizowane, warsztaty związane z poprawą wizerunku, autoprezentacją, a także wizyta u fryzjera, kosmetyczki i wizażystki, a więc wszystko to co wpłynie nie tylko na wygląd, ale i na samopoczucie i samoocenę uczestników naszego projektu. W tym roku zadanie to wykonuje, wybrana w procedurach przetargowych „Pracownia Urody” w Warszawie, posiadająca piękny, bogato wyposażony, nowoczesny salon.

W dniu 11 października wszyscy uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym do Kozłówki i Kazimierza Dolnego. Wycieczka udała się wspaniale, wszyscy dobrze się bawili i wiele zobaczyli. Ponieważ pogoda cudownie dopisała, mogliśmy podziwiać piękną, polską złotą jesień w całej jej krasie, gdyż zarówno park w Kozłówce, jak i lasy wokół Kazimierza urzekały kolorami złota, miedzi i czerwieni.

W Kozłówce zwiedzaliśmy pałac Zamoyskich, piękne ogrody pałacowe oraz unikatowe muzeum socjalizmu.

W Kazimierzu, oprócz spaceru tradycyjnymi szlakami poprzez urocze uliczki i Rynek, wędrówki na górę Trzech Krzyży czy górę zamkową, wybraliśmy się również na przejażdżkę meleksami do romantycznego Wąwozu Korzeniowego.

Na początku grudnia planujemy uroczyste zakończenie tegorocznej, ostatniej już, edycji projektu, połączone z wręczeniem certyfikatów i świadectw ukończenia kursów i szkoleń. Na uroczystość, jak zwykle zaprosimy władze gminy Izabelin, przedstawicieli Rady Gminy oraz przedstawicieli firm szkolących. Będą życzenia gratulacje i upominki oraz podsumowanie naszej wspólnej całorocznej pracy.

Postaram się również przedstawić podsumowanie całego projektu „Szansa na lepsze jutro”, czyli całe 6 lat jego realizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *