Twoja opaska – gminny program usług teleopiekuńczych

Od września na terenie naszej gminy funkcjonuje pilotażowy program usług teleopiekuńczych, którego odbiorcami są niesamodzielni, chorzy i niepełnosprawni mieszkańcy powyżej sześćdziesiątego roku życia.

Do naszych beneficjentów zaczynają trafiać pierwsze opaski. Pracownicy socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z dużą pieczołowitością i zaangażowaniem pomagają osobom w pierwszym uruchomieniu opaski, w wykonaniu połączenia testowego z centrum telemedycznym oraz udzielają niezbędnych informacji dotyczących użytkowania sprzętu. Sama obsługa opaski jest bardzo prosta. Wystarczy mieć ją na ręku! Opaska sama poinformuje cię kiedy należy ją naładować oraz kiedy jest w pełni naładowana. Sama wykona połączenie jeśli odbiorca przewróci się. Jeśli klient nie odbierze połączenia, natychmiast zostanie wysłane pogotowie ratunkowe. Opaska ma wbudowany lokalizator GPS dzięki któremu będzie możliwe precyzyjne dotarcie do beneficjenta. Klient w sytuacji zagrożenia może samodzielnie nacisnąć przycisk SOS i nawiązać połączenie z telecentrum. Opaskę zdejmuje się wyłącznie do kąpieli i ładowania.

Pierwsze opaski zostały już rozdysponowane pośród mieszkańców naszej gminy i cieszą się coraz większym zainteresowaniem pośród nowych beneficjentów.

Przypominamy, że udział w programie jest całkowicie bezpłatny.

Zachęcamy do kontaktu z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej,
ul. 3 go Maja 42, 05 – 080 Izabelin oraz pod nr telefonu 22 722 79 95

Autor: Marlena Ochota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *